STALLAS - kompleksowa instalacja i projekty systemów wentylacji dla lokali gastronomicznych; systemy wentylacyjne SILVER!

STALLAS to nie tylko specjalista od projektów technologicznych kuchni i wyposażenia kuchni w urządzenia grzewcze, czy chłodnicze. Znaczącą częścią naszych kompetencji technologicznych jest projektowanie i instalacja systemów wentylacji w obiektach gastronomicznych, zarówno małych kuchni w bistro, barach, jak i dużych obiektach zbiorowego żywienia, typu hotelowe restauracje i stołówki pracownicze.

Sprawny i skuteczny system wentylacyjny w obiektach użyteczności publicznej jakim jest lokal gastronomiczny to niezwykle ważny element inwestycji. Wymaga spełnienia ustawowych wymogów opisanych w rozporządzenia ministra infrastruktury (Dz. U. nr 75  poz. 690) oraz normie PN-83/B-03430 („Wentylacja w budynkach mieszkalnych zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej). Uwzględnienia położenia obiektu, nasłonecznienia, straty ciepła przez stropy i ściany, ilość osób pracujących i przewidywane obłożenie lokalu gośćmi.

W przypadku kuchni system wentylacji musi skutecznie poradzić sobie ze szczególnie dużymi zyskami ciepła i wilgoci, przenikania zapachów, oparów na obszar całego obiektu. Komfort pracy pracowników na kuchni to jedno z największych wyzwań. Właściwie zaprojektowany system wentylacji zapewnia taką wymianę powietrza, która pozwoli usunąć zanieczyszczenia powietrza, zapewni komfort cieplny i dobre samopoczucie pracowników.

Jakie mogą być konsekwencje niesprawnego systemu wentylacji? Kondensacja pary wodnej, nieprzyjemny zapach, pleśń, grzyb. Uciążliwy, intensywny zapachu, może przyczynić się do utraty klientów, być przyczyną skarg i interwencji wnoszonych przez sąsiadujące firmy lub okolicznych mieszkańców.

STALLAS rekomenduje system wentylacyjny SILVER. Reprezentuje one wysoką jakość i funkcjonalność technologiczną, sprawdzone rozwiązania wentylacji (odzysk ciepła, wentylatory wyciągowe, wentylatory nawiewne, systemy cyrkulacji przepływu powietrza, automatyczne systemy sterowania) oraz dobre wzornictwo przemysłowe. System wentylacji SILVER wyróżnia się na rynku konkurencyjną ceną i solidnością wykonania.

Oferta STALLAS obejmuje także dostawę, montaż, serwis i naprawę pojedynczych elementów systemu wentylacji np. okapów gastronomicznych, wentylatorów.

Zapytaj nas o referencje!

STALLAS

ul. Wojnowice 2C 64-113
Osieczna k. Leszna

tel. 0048 65/526-28-45
tel. 0048 693 258 700

Uwaga: Prosimy chwilowo kontaktować się poprzed adres e-mail: szymonzleszna@gmail.com  

a p j